Feladatunk, hogy esküvőn lévő két rokonságból egy csapatot csináljunk
-
A kezdet. Mivel élőben zenélünk, mindig az adott helyzet alakítja és indítja el a hangulatot. Kezdetben a kicsik jönnek oda a zenekarhoz, akiknek természetesen egy Vukot vagy egy Micimackót játszunk, és máris elindult valami…
-
A spontán dolgok. Ha azt látja a násznép, hogy a hirtelen jövő dolgokra vevő a zenekar, az mindenkit jó érzéssel tölt el. Pl.: a nagypapa megkér bennünket, hogy kísérjük el a kedvenc nótáját, a vőlegény bulis haverjainak kéréseit eljátszuk, a közkedvelt számoknál a közönséget megénekeltetjük.
-
A repertoárt mindig az adott násznéphez igazítjuk. Mivel nem magunknak játszunk és nem egy előre megírt dallistával zenélünk, felmérjük, hogy a násznép a házibulis, a mulatós, vagy mindkét stílusra vevő-e, és ettől függ, hogy mely stílusból mennyit játszunk. Ha olyan számok hangzanak el egy esküvőn, amire vevő a násznép, az már a jó hangulat előszobája…
-
A látvány. A végére hagytam egy kis tudományt, mivel az ember az információk 70%-át a szemével érzékeli. A zenekarunk látványa bulizásra és mulatásra inspirálja a közönséget: a dobos pörget, a szaxis a közönséggel együtt fújja, …
Leave a Reply